what going on?
Dunkirk (2017)

Dunkirk (2017) - me titra shqip falas

The event that shaped our world Jul. 19, 2017 UK, Netherlands, France, USA 107 Minuta PG-13
Your rating: 0
10 1 vote

Video trailer

Drejtori

Rolet

Tom Glynn-Carney isPeter Dawson
Peter Dawson
Barry Keoghan isGeorge Mills
George Mills
Kenneth Branagh isCommander Bolton of the Royal Navy
Commander Bolton of the Royal Navy
Cillian Murphy isShivering Soldier
Shivering Soldier
Mark Rylance isMr. Dawson
Mr. Dawson

Permbledhja

Evakuimi i mrekullueshëm i ushtarëve aleatë nga Belgjika, Britania, Kanadaja dhe Franca, të cilët u prenë dhe rrethuar nga ushtria gjermane nga plazhet dhe portin e Dunkirkut, Francë, midis 26 majit dhe 4 qershorit 1940, gjatë betejës së Francës në Botë Lufta II.

Dunkirk (2017)
Dunkirk (2017)
Dunkirk (2017)
Dunkirk (2017)
Dunkirk (2017)
Dunkirk (2017)
Dunkirk (2017)
Dunkirk (2017)
Dunkirk (2017)
Dunkirk (2017)
loading...
Titulli original Dunkirk
Vleresimi sipas IMDb 8.3 230,726 vota
Vleresimi sipas TMDb 7.5 2893 vota

Similar titles

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website