what going on?
Singularity (2017)

Singularity (2017) - me titra shqip falas

Nov. 03, 2017
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Drejtori

Robert Kouba
Director

Rolet

John Cusack isElias Van Dorne
Elias Van Dorne
Carmen Argenziano isDamien Walsh
Damien Walsh
Eileen Grubba isVeronica Davis
Veronica Davis
Julian Schaffner isAndrew Davis
Andrew Davis

Permbledhja

Në vitin 2020, Elias van Dorne (John Cusack), CEO i VA Industries, kompania më e madhe e robotikës në botë, prezanton shpikjen e tij më të fuqishme – Kronos, një kompjuter super i projektuar për t’i dhënë fund të gjitha luftërat. Kur Kronos shkon në internet, ajo shpejt përcakton se njerëzimi, në vetvete, është kërcënimi më i madh për paqen botërore dhe nis një sulm robotik mbarëbotëror për të shpëtoj botën e “infeksionit” të njeriut. Nëntëdhjetë e shtatë vjet më vonë, një grup i vogël njerëzish mbeten të gjallë, por në arrati nga ushtria robotike. Një djalë adoleshent, Andrew (Julian Schaffner) dhe një adoleshente, Calia (Jeannine Wacker), formojnë një aleancë të pamundur për të arritur një botë të re, ku thuhet se njerëzimi ekziston pa frikën e persekutimit të robotëve. Por a ekziston vërtet kjo botë? Dhe a do të jetojnë aq gjatë sa për të gjetur?

Singularity (2017)
Singularity (2017)
loading...
Titulli original Singularity
Vleresimi sipas TMDb 5.3 3 vota

Similar titles

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website