The Flash

The Flash

Oct. 07, 2014
Your rating: 0
10 1 vote

Creator

Cast

Grant Gustin isBarry Allen / The Flash
Barry Allen / The Flash
Tom Cavanagh isHarrison Wells
Harrison Wells
Danielle Panabaker isCaitlin Snow
Caitlin Snow
Carlos Valdes isCisco Ramon / Vibe
Cisco Ramon / Vibe
Tom Felton isJulian Albert
Julian Albert

Video trailer

Synopsis

Pasi një përshpejtues i grimcave shkakton një stuhi të çuditshme, hetuesi CSI Barry Allen goditet nga rrufeja dhe bie në koma. Muaj më vonë ai zgjohet me fuqinë e shpejtësisë super, duke i dhënë atij aftësinë për të lëvizur përmes Qytetit Qendror si një engjëll mbrojtës i padukshëm. Megjithëse fillimisht i ngazëllyer nga fuqitë e tij të reja, Barry është i tronditur për të zbuluar se ai nuk është i vetmi “meta-njeri” i cili u krijua pas shpërthimit të përshpejtuesit – dhe jo të gjithë po i përdorin fuqitë e reja për të mirë. Partnerët Barry me S.T.A.R. Labs dhe kushton jetën e tij për të mbrojtur të pafajshëm. Tani për tani, vetëm disa miq të ngushtë dhe bashkëpunëtorë e dinë se Barry është fjalë për fjalë njeriu më i shpejtë gjallë, por nuk do të jetë shumë kohë para se bota të mësojë se çfarë është bërë Barry Allen … Flash.

The Flash
The Flash
The Flash
The Flash
The Flash
The Flash
The Flash
The Flash
The Flash
The Flash
Original title The Flash
First air date Oct. 07, 2014
Last air date May. 23, 2017
Seasons 3
Episodes 69
Status Returning Series

Seasons and episodes

1 Season 1 Oct. 07, 2014
2 Season 2 Oct. 06, 2015
3 Season 3 Oct. 04, 2016
3 Season 3 Oct. 04, 2016
4 Season 4 Oct. 10, 2017

Similar titles

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website